Jak wykonać pomiar DPV bez elektrody kroplowej?

Technika DPV i inne techniki woltametryczne wymagają w programie NOVA podłączenia statywu i elektrody rtęciowej. Jednak samą technikę można wykorzystać na elektrodach stałych po drobnych modyfikacjach procedury.

1. Jako przykład posłuży procedura Differential Pulse Voltammetry znajdująca się w folderze Default procedures. Potencjostat, który jest podłączony w czasie robienia procedury nie ma podłączonej elektrody VA, dlatego w procedurze pojawiają się wykrzykniki oznaczające błędy.
2. Błędem oznaczona jest grupa Electrode preconditioning, zawierająca komendy przepuszczania gazu, tworzenia kropli i włączenia mieszadła. Każda z nich dotyczy VA stand, więc całą grupę można usunąć. Podobnie w grupie Equilibration jest wyłączenie mieszadła i komenda czekania określajaće ilość czasu po wyłączeniu mieszadła przed rozpoczęciem pomiaru. Tą grupę też można usunąć.
3. Uproszczona procedura składa się z 3 etapów. Kondycjonowania, osadzania i pomiaru techniką Differential pulse. Należy ustawić wymagane potencjały i czasy dla pierwszych etapów oraz wszystkie parametry Komendy Differential Pulse oraz pamiętać o ewentualnym ręcznym oczyszczaniu układu gazem.