Jak zrobić automatyczny eksport danych po pomiarze?

NOVA2 udostępnia szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi eksport danych, również w sposób zautomatyzowany, dodany do procedury pomiarowej.

1. Aby stworzyć procedurę w której następuje eksport danych wykorzystamy procedurę Hydrodynamic linear sweep z folderu Default procedures. W tej procedurze wykonywana jest technika LSV 6 razy przy różnej prędkości obrotowej RDE. W tym przykładzie zapis do osobnego pliku będzie następować na końcu pomiaru przy każdej prędkości.
2. W celu umieszczenia komendy eksportu danych do pliku należy przeciągnąć kafelek Export data z listy komend po lewej stronie do procedury. Chcemy aby eksport następował pomiarze przy każdej prędkości, dlatego kafelek należy umieścić we wskazanym miejscu. W pierwszym momencie może zaskoczyć znak zapytania, ale oznacza on jedynie, że komenda nie jest jeszcze prawidłowo ustawiona.

3. Z prawej strony we właściwościach mamy szereg ustawień, które należy wypełnić. Są to:
Command name - nazwa kafelka. File name - należy kliknąć na [Browse] nazwę pliku w którym zostaną zapisane dane. Można też podać nazwę bez wskazywania lokacji. W wierszu Working Folder należy wskazać miejsce zapisu danych. Można to zrobić wybierająć go po kliknięciu Browse. File format - ASCII (plik txt), ZWiev, Excell a nawet RelaxIS. Number of columns, czyli liczba sygnałów które będziemy eksportować. Column delimiter - metoda rozdzielania kolumn w pliku. Decimal separator - określenie znaku cyfr dziesiętnych. File mode - metoda zapisu pliku, Overwrite - nadpisuje starszy plik o tej samie nazwie, kasując stare dane, Append - dodaje nowe dane do starszego pliku, Make unique - dodane liczbę do nazwy pliku, tworząc zawsze nowy. Remarks - opis. Write column headers włącza albo wyłącza dopisanie do pliku nazwy sygnału jako nagłówka kolumny. Po uzupełnieniu parametrów ustawienia Export data mogą wyglądać np. tak:

4. Po ustaleniu ilości eksportowanych sygnałów należy je powiązać. W tym celu należy zaznaczyć jednocześnie komendy LSV staircase i Export data przytrzymując CTRL, jak opisano w poradniku o linkowaniu i kliknąć na ikonę link u góry. W otwartym oknie należy połączyć odpowiednie sygnały.

5. W tym przykładzie w pliku będą zapisane dane czasu, prądu i potencjału i całość będzie zapisana w jednym pliku powiększającym się po każdym powtórzeniu.